منبع دوجداره و کویل دار
06
آوریل

منبع دو جداره آب گرم شوفاژمخزن+ خرید منبع دوجداره + انواع منبع و قیمت منابع دوجداره

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

راهنمای انتخاب و خرید منبع دو جداره آب گرم شوفاژمخزن

منبع دو جداره آب گرم :

منبع دو جداره جهت تامین آب گرم مصرفی ساختمان با استفاده از آب گرم دیگ موتورخانه مورد استفاده قرار میگیرد.

منبع دو جداره همانطور که از نام آن مشخص است از دو جداره (از جنس ورق گالوانیزه فولادی) تشکیل شده است که در جداره داخلی آن آب بهداشتی شهری (توسط لوله ورودی آب) و جداره بیرونی آن آب گرم دیگ حرارت مرکزی جریان می یابد و با انتقال حرارت از آب دیگ به آب بهداشتی شهری در جداره دوم منبع دو جداره، آب گرم و بهداشتی برای مصرف ساکنین ساختمان تامین می شود.

 

منبع آب گرم دو جداره بصورت افقی

بطور کلی منبع آب گرم دو جداره بصورت افقی ساخته می شود و در موتورخانه ساختمان های کم واحد (تا 10 واحد) نصب و مورد استفاده قرارمی گیرند.

منابع دو جداره علاوه بر قیمت ارزان تر نسبت به منابع کویلی، نیازی به اختصاص پمپ سیرکولاتور مجزا برای گردش آب گرم دیگ در جداره گرم کننده آب منبع دو جداره ندارند.

 

ویژگی های منبع آب گرم دو جداره :

از ویژگی های منبع آب گرم دوجداره می توان به گرم کردن حجم زیادی آب در مدت زمانی کوتاه حتی بدون استفاده از پمپ سیرکولاتور آب دیگ اشاره نمود.

( بدلیل جریان ثقلی آب گرم رفت و برگشت دیگ ) که این ویژگی آن را برای مکانهایی مانند آپارتمان های مسکونی، اداری، استخرهای شنا و کلیه اماکنی که نیاز به آب گرم قابل مصرف دارند مناسب می سازد.

چالش استفاده از منابع دو جداره آب گرم این است که در صورت بروز یک سوراخ یا نشتی کوچک در بین دو جداره آن، معمولاَ امکان تعمیر آن وجود ندارد و تعمیر اصولی اینگونه منابع سخت و دشوار است.

 

 

 • جنس بدنه و ظرفیت ها

بدنه منبع آب گرم دوجداره افقی  از جنس ورق فولادی با روکش گالوانیزه گرم ساخته شده و از ظرفیت 300 الی 2000 لیتر نیز قابل سفارش است.

 

 

 • ظرفیت منبع دو جداره

 1. انجام محاسبه و تعیین ضخامت صحیح ورق گالوانیزه مورد استفاده در ساخت منبع دوجداره، بر اساس ظرفیت، فشار کار (فشار آب درون منبع) و همچنین رعایت استانداردهای بین المللی مخازن تحت فشار، بسیار مهم است.

 2. از عوامل دیگری

 3. که در تعیین ضخامت صحیح ورق مورد استفاده در ساخت منبع آب گرم کویلی و منبع دوجداره حائز اهمیت است، عبارتند از دمای کاری (دمای سیال داخل منبع) و ضریب خوردگی آب مورد استفاده در منبع آب گرم دو جداره.

 4. به منظور برآورد ظرفیت منبع آبگرم دوجداره مورد نیاز (با در نظر گرفتن تعداد واحدها، نوع کاربری، ضریب تقاضا و ضریب همزمانی مصرف برای هر واحد بین 100 تا 200 لیتر ظرفیت منبع آبگرم دوجداره در نظر گرفته می شود.

 

 • ضخامت جداره داخلی و خارجی

  ضخامت ورق های گالوانیزه در جداره خارجی منابع دو جداره  از 2 تا 3 میلیمتر و در جداره داخلی آن از 4 الی 5 میلیمتر بر اساس ظرفیت منبع متفاوت است.

  نکته: ضخامت جداره اصلی (داخلی) منابع دو جداره را به علت بیشتر بودن فشار آب شهر ورودی به جداره داخلی منابع دو جداره بیشتر در نظر میگیرند.

 

 • کنترل کیفیت

  ورق های گالوانیزه گرم مورد استفاده در ساخت منابع دو جداره  از بهترین ورق های گالوانیزه موجود در بازار میباشد.

 • همچنین پیش از ورود به مرحله ساخت بطور کامل مورد بررسی و کنترل قرار میگیرند؛ منابع دوجداره دماتجهیز پس از جوشکاری و ساخت کامل نیز بطور کامل توسط ناظر کیفی مورد بررسی و تست کیفیت قرار گرفته سپس برای مشتری ارسال میگردند.

برای مشاهده قیمت و اطلاعات فنی بیشتر جهت خرید منبع آبگرم دوجداره افقی  روی قسمت “قیمت و مشخصات فنی” کلیک فرمائید.

 

 

نکات اجرایی در مورد منابع :

 • نصب شير اطمينان (دما و فشار) برای کليه منابع دوجداره الزامي است.

 • در صورت سوراخ شدن جدار داخلی منبع دو جداره و یا کویل آبگرم منبع آبگرم کویلی ساختمان، آب سیستم آبرسانی به سیستم گرمایش ساختمان نفوذ کرده و در نتیجه آب از منبع انبساط باز در پشت بام ساختمان سرریز می شود.

در هنگام سفارش و خرید منبع آبگرم دوجداره افقی به نکات زیر توجه کنید:

 • در هنگام خرید منابع دوجداره، علاوه بر ظرفیت و ابعاد منبع به جنس ، ضخامت ورق و گارانتی منبع نیز توجه فرمائید.

 • توجه کنید قطر نهايي منبع دو جداره آبگرم پس از اضافه نمودن 10 سانتيمتر بابت جداره بیرونی آن بدست مي آيد.

 • قبل از سفارش منبع آبگرم دوجداره  افقی نسبت به امکان عبور از درب موتورخانه و فضای ابعادی مناسب جهت نصب و بهره برداری آن مطمئن شويد و در صورتي که منبع با ابعاد ديگری مورد نياز باشد، ابعاد آنرا قبل از سفارش تعيين نمائيد.

 • منابع آبگرمکن دوجداره

 • بیشتر از ناحیه عدسی ها شروع به پوسیدگی و خوردگی میکنند. دلیل این مساله کشیدگی و ترک های بسیار ریزی است که در ساخت عدسیها اعمال شده و تنشهای زیادی را در آن ایجاد میکنند که به چشم دیده نمیشود. به همین دلیل استفاده از عدسی با ضخامت ورق بیشتر میتواند عمر منبع را تا 5 سال بیشتر افزایش دهد.

 • حد اقل ارتفاع مورد  نياز بين بالای منبع آبگرم تا سقف موتور خانه 30 سانتيمتر مي باشد.

حس خوب خرید بهینه و هوشمند

 • شرکت شوفاژ مخزن ساخت منابع خود را با در نظر گرفتن کلیه اصول مهندسی و استانداردهای روز دنیا انجام داده و با اطمینان از کیفیت محصولات خود حس خوب خرید بهینه و هوشمند را برای مشتریان خود ایجاد میکند.

 • کلیه منابع آبگرم دوجداره شوفاژ مخزن دارای  30  ماه گارانتی طلایی شرکت دما تجهیز و 5 سال خدمات پس از فروش می باشد.

 • قیمت کلیه منابع آب گرم دوجداره افقی

 • شوفاژ مخزن ارائه شده در سایت مرجع شوفاژ مخزن بروز بوده و تخفیف های مورد نظر کارفرمایان محترم در این قیمت ها لحاظ گردیده است، بطوریکه این قیمت ها نیز شامل بخش تضمین بهترین قیمت سایت شوفاژ مخزن می باشد (مراجعه کنید به بخش تضمین بهترین قیمت های سایت شوفاژ مخزن)

 

 • شرکت شوفاژ مخزن اطلاعات فنی و قیمت های تضمین شده انواع منابع دوجداره افقی شوفاژ مخزن را با گارانتی طلایی جهت برخورداری شما عزیزان از حس خوب خرید بهینه و هوشمند، ارائه نموده است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای