06
آوریل

کویل مسی از نظر راندمان

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

کویل مسی :

مزیت دیگر کویل مسی  تعمیر راحت تر آن است. در صورت آسیب ، کویل های مسی را  بهتر و آسوده تر می توان تعمیر نمود  .

 کویل مسی  از نظر اجرت تعمیرات :

مزیت دیگر کویل مسی تعمیر راحت تر آن است. در صورت آسیب ، کویل های مسی بهتر و آسوده تر می توان تعمیر نمود .

هر چند در نتیجه اتصال دو فلز با جنس مخالف ، یک نوع خوردگی تحت عنوان Galvanic Corrosion به وجود می آید و برخی از سازندگان ترجیح می دهند که هم کویل و هم فین ها از یک جنس باشند تا با این مشکل مواجه نشوند و برخی نیز از تکنولوژی های پیشرفته استفاده می کنند تا اتصال به گونه ای انجام شود که مشکل خوردگی بوجود نیاید.

 

 کویل مسی  از نظر قیمت :

به علت افزایش روز افزون قیمت مس در سال های اخیر ، کویل های مسی با ضخامت کمتر (در نتیجه راندمان کمتر و آسیب پذیری بیشتر) در بازارهای جهانی عرضه شده اند که مشکلات خاص خود را به همراه دارد.

کویل مسی بهتر است یا کویل آلومینیومی ؟

این روزها بیشتر سازندگان شروع به استفاده از کویل آلومینیومی (لوله های آلومینیومی) به جای کویل مسی (لوله های مسی) نموده اند. قبل از خرید کویل مبدل حرارتی ، کندانسور و اواپراتور بهتر است که مقداری دانش در این زمینه و خرید آن متناسب با نیاز خود را داشته باشید. از گذشته ، مس برای سازندگان کویل مبدل حرارتی ، کندانسور و اواپراتور انتخاب بهتری بوده است. علت آن نرخ انتقال حرارت بالای مس ، قیمت مناسب و انعطاف پذیری در نصب بوده است.

 

قیمت مس

در سال های اخیر قیمت مس بسیار افزایش یافته و بنابرین جداول سازندگان مبدل های حرارتی رو به تغییر رفته است. مهمترین علت این امر ، قیمت ارزان تر آلومینیوم نسبت به مس است که قیمت تمام شده را کاهش می دهد.

 

ویژگی ها و مزیت های خاص

هم مس و هم آلومینیوم ویژگی ها و مزیت های خاص خود را داشته و از هر دو در ساخت مبدل حرارتی ، کندانسور ،و اپراتور  استفاده می شود. مزایا و معایب آنها باید بر اساس مقدار فضای موجود ، قیمت ، انعطاف پذیری در نصب و نیز شرایط نگهداری بررسی ، محاسبه و سپس انتخاب شود. در برخی کاربری ها بهتر است که از مس و در برخی از آلومینیوم استفاده شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای