منبع دوجداره آب گزم
16
ژوئن

خرید و انتخاب منبع دو جداره آب گرم ( منبع دوجداره شوفاژ مخزن )

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

خرید و انتخاب منبع دو جداره آب گرم ( منبع دوجداره  )

منبع دو جداره آب گرم جهت تامین آب گرم مصرفی ساختمان با استفاده از آب گرم دیگ موتورخانه مورد استفاده قرار میگیرد.

منبع دو جداره آبگرم همانطور که از نام آن مشخص است از دو جداره (از جنس ورق گالوانیزه فولادی) تشکیل شده است که در جداره داخلی آن آب بهداشتی شهری (توسط لوله ورودی آب) و جداره بیرونی آن آب گرم دیگ حرارت مرکزی جریان دارد و با انتقال حرارت از آب دیگ به آب بهداشتی شهری در جداره دوم منبع دو جداره آب گرم ، آب گرم و بهداشتی برای مصرف ساکنین ساختمان تامین می شود.

 

منبع آب گرم دو جداره

بصورت افقی ساخته می شود و در موتورخانه ساختمان های کم واحد (تا 10 واحد) نصب و مورد استفاده قرارمی گیرند. منبع دو جداره آب گرم علاوه بر قیمت ارزان تر نسبت به منابع کویلی، نیازی به اختصاص پمپ سیرکولاتور مجزا برای گردش آب گرم دیگ در جداره گرم کننده آب منبع دو جداره ندارند.

ویژگی های منبع دو جداره آب گرم ( منبع دوجداره  شوفاژ مخزن )

از ویژگی های منبع آب گرم دوجداره می توان به گرم کردن حجم زیادی آب در مدت زمانی کوتاه حتی بدون استفاده از پمپ سیرکولاتور آب دیگ اشاره کرد ، ( بدلیل جریان ثقلی آب گرم رفت و برگشت دیگ ) که این ویژگی آن را برای مکانهایی مانند آپارتمان های مسکونی، اداری، استخرهای شنا و کلیه اماکنی که نیاز به آب گرم قابل مصرف دارند مناسب می سازد.

چالش استفاده از منابع دو جداره آب گرم این است که در صورت بروز یک سوراخ یا نشتی کوچک در بین دو جداره آن، معمولاَ امکان تعمیر آن وجود ندارد و تعمیر اصولی اینگونه منابع سخت و بسیار دشوار است.

جنس بدنه و ظرفیت ها منبع آب گرم ( منبع دوجداره شوفاژ مخزن )

  • بدنه منبع دوجداره آب گرم  از جنس ورق فولادی با روکش گالوانیزه  ساخته شده و از ظرفیت 300 الی 2000 لیتر نیز قابل سفارش است.

ظرفیت منبع دو جداره اب گرم ( منبع دوجداره شوفاژ مخزن )

انجام محاسبه و تعیین ضخامت صحیح ورق گالوانیزه مورد استفاده در ساخت منبع دوجداره، اب گرم  بر اساس ظرفیت، فشار کار (فشار آب درون منبع) و همچنین رعایت استانداردهای بین المللی مخازن تحت فشار، بسیار مهم است.

 

تعیین ضخامت

از عوامل دیگری که در تعیین ضخامت صحیح ورق مورد استفاده در ساخت منبع آب گرم کویلی و منبع دوجداره حائز اهمیت است، عبارتند از دمای کاری (دمای سیال داخل منبع) و ضریب خوردگی آب مورد استفاده در منبع آب گرم دو جداره.

به منظور برآورد ظرفیت منبع آبگرم دوجداره مورد نیاز (با در نظر گرفتن تعداد واحدها، نوع کاربری، ضریب تقاضا و ضریب همزمانی مصرف برای هر واحد بین 100 تا 200 لیتر ظرفیت منبع آبگرم دوجداره در نظر گرفته می شود.

 

ضخامت جداره داخلی و خارجی منبع دوجداره آب گرم ( منبع دوجداره شوفاژ مخزن ) 

ضخامت ورق های گالوانیزه در جداره خارجی منابع دو جداره  از 2 تا 3 میلیمتر و در جداره داخلی آن از 4 الی 5 میلیمتر بر اساس ظرفیت منبع متفاوت است.

نکته: ضخامت جداره اصلی (داخلی) منابع دو جداره را به علت بیشتر بودن فشار آب شهر ورودی به جداره داخلی منابع دو جداره بیشتر در نظر میگیرند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای